• +48 59 862 2727

Wystawcy

veolia

Veolia Water Technologies Sp. z o.o.

STOISKO A1

Technologie i rozwiązania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej dla akwakultury oraz branży komunalnej i przemysłowej.

Główne problemy na terenie hodowli ryb związane z gospodarką wodno – ściekową:

 • Jakość wody zasilającej - zanieczyszczenia niesione z rzek
 • Jakość wody krążącej w obiegu - np. odchody ryb i nadmiar paszy
 • Ścieki i osady z hodowli - zanieczyszczenia wypływające z hodowli

My się na tym znamy. Dlaczego?

Firma Hydrotech jest częścią grupy Veolia Water Technologies. Założona w Szwecji w 1984 roku, była jedną z pierwszych, które opracowały wydajną technologię oczyszczania wody i ścieków na  gospodarstwach rybnych.  Nasze pierwsze sita zostały wyprodukowane jeszcze tego samego roku.

Woda zasilająca hodowlę

Z upływem czasu oraz zainteresowaniem technologią RAS wzrasta świadomość faktu, że jakość wody zasilającej jest bardzo ważna dla hodowli rybnych.

Nie tylko chemiczna jakość wody jest istotna, ale także to, co jest pompowane wraz z wodą do hodowli. Jeśli na wlocie na hodowlę zasilaną wodą powierzchniową zastosujemy oczyszczanie wód za pomocą UV po mikrosicie, wówczas nawet grzyby mogą być częściowo z niej usunięte. Filtracja znacząco wzmocni efekt UV, jako że większość cząstek będzie już usunięta.

Jaki jest potencjał ekonomiczny, jeśli odpowiednia filtracja została zastosowana na dopływie? 

Testy przeprowadzone na farmie krewetek w Malezji, gdzie do filtracji wód dopływających zastosowano mikrosita Hydrotech wraz z promieniowaniem UV, wykazały znaczną poprawę zarówno wzrostu, jak i wykorzystania pożywienia: zwiększenie karmienia o 253%, zwiększenie wykorzystania karmy o 20%, wzrost produkcji ryb o 300%.

Był to 46 dniowy test, w którym dwa identyczne stawy zasilono młodymi krewetkami (w stadium polarwalnym) w liczbie 75 000 sztuk. 

Osiągnięte efekty hodowli:  

 • pierwszy staw z tradycyjnym zasilaniem: 71 kg odłowu 
 • drugi staw z instalacją Hydrotech z UV: 214 kg odłowu. 

Jak filtracja wód zasilających hodowlę wpłynie na Państwa hodowlę? 

Firma Veolia Water Technologies specjalizuje się nie tylko w oczyszczaniu wód powierzchniowych, ale również w oczyszczaniu wód głębinowych zasilających hodowle ryb. Jedną z większych naszych referencji  jest stacja wody zasilającej hodowlę Łososia w Polsce.
Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do skontaktowania się z nami.  Hydrotech posiada zespół biologów i inżynierów gotowych, by Państwu pomóc w doborze rozwiązania.

 

veolia1

  veolia2

veolia4

veolia5

   

Jakość wody na hodowli - filtry HYDROTECH™

Dobrze wiemy, że podstawą oczyszczania wody w obiegu hodowli, 

na wylęgarni, podhowalni czy hodowli tuczu jest dobrej jakości, bezawaryjne mikrosito.  Nasze filtry produkujemy w Szwecji z zachowaniem rygorystycznych skandynawskich i europejskich standardów.  Ściśle współpracujemy z hodowcami dzięki czemu cały czas się rozwijamy i ulepszamy nasze rozwiązania.

Dzięki temu w przeciągu ostatnich 2 lat wprowadziliśmy:

 • dysze samoczyszczące, niwelujące przestoje związane z czyszczeniem w standardowych rozwiązaniach. Jeśli posiadasz sito Hydrotech pomożemy ci je zmodernizować i unowocześnić.
 • bezawaryjne pompy płuczące zanurzone po stronie wody przefiltrowanej - dzięki temu skracamy czas uruchomienia, unikamy problemu odpowietrzania pompy, czy pracy na sucho.veolia3

Technologia filtrów Hydrotech obejmuje szeroki zakres wydajnych filtrów, dostosowanych do konkretnych potrzeb naszych klientów.  obecnie mamy ponad 9000 filtrów zainstalowanych na całym świecie.

ŚCIEKI I OSADY Z HODOWLI RYB

W 1999 r. Hydrotech opracował  filtr do wydajnej filtracji osadów i ścieków - Filtr taśmowy Hydrotech (HBF).  To automatyczny, samoczyszczący filtr zaprojektowany specjalnie w celu uzyskania optymalnej wydajności w systemach, w których istotna jest wysoka zawartość części stałych w odwodnionym osadzie. Filtr taśmowy jest w stanie zagęścić osad do 8% zawartości suchej masy. Typowe zastosowanie polega na zagęszczaniu szlamu wody odpadowej (odpadowej) wychodzącej z bębna w celu zmniejszenia objętości osadu  do przechowywania.

veolia6

veolia7

 

 Veolia Water Technologies Sp. z o.o.

 • 02-566 Warszawa, ul. Puławska 2, tel.:+ 48 22 5688300
 • 30-149 Kraków, ul. Balicka 48, tel.: +48 12 4233866
 • 43-100 Tychy, ul. Metalowa 3, tel.: +48 32 2178206

e-mail: ,

Bezpośredni kontakt - Akwakultura:
Katarzyna Dominiak - Opiekun Produktu
tel. +48 600 057 284, e-mail:

http://www.veoliawatertechnologies.pl

 

 

 gemar

 

P.T.H Gemar Sp. z o.o.

STOISKO A2

Ibeka logotyp

Firma HL Hamburger Leistungsfutter GmbH z siedzibą w Hamburgu jest jednym z wiodących producentów mieszanek paszowych dla zwierząt gospodarskich oraz pasz dla ryb. Bazując na naszej wiedzy oraz 130 letnim doświadczeniu wprowadzamy na rynek paszowy innowacyjne i unikalne rozwiązania pozwalające osiągnąć naszym długotrwałym klientom bardzo dobre wyniki hodowlane i ekonomiczne. Nasza działalność podlega ciągłemu doskonaleniu i rozwojowi. Oferta naszej firmy obejmuje szeroką paletę mieszanek paszowych dla ryb w tym dla trzody chlewnej, bydła, drobiu, koni i zwierząt amatorskich.

Prężnie rozwijający się dział eksportu, zaopatruje dystrybutorów branży rolniczej w ponad 40 krajach na całym świecie, z czego głównie na rynkach wschodniej Europy, Azji oraz Afryki.

Dział naukowy naszego zakładu produkcyjnego poprzez rozwój receptur i produktów na życzenie, potrafi sprostać wszystkim wymaganiom naszych klientów.

P.T.H. Gemar Sp. z o.o.
Tadeusz Radomski
ul. Spółdzielcza 11,
24-220 Niedrzwica Duża
tel. kom. 608 535 372

 

 

 vigor

 

Firma Vigor Sp. z o.o.

STOISKO A3

Firma Vigor Sp. z o.o została założona w 1990 roku.

Jesteśmy producentem sprzętu i urządzeń dla hodowli rybactwa stawowego, przetwórstwa ryb, przetwórstwa spożywczego oraz producentów maszyn rolniczych.

We współpracy z hodowcami zbudowaliśmy wyjątkową sortownicę do ryb umożliwiającą dwuetapowe sortowanie. Dzięki przeprowadzeniu wielokrotnych prób i zmian konstrukcyjnych maszyna ma znikomy wpływ na kondycję sortowanych ryb.  Zdobywa uznanie na rynku norweskim.

W końcowej fazie testów jest napowietrzasz naszej konstrukcji.

W autorskiej technologii na rynek norweski wykonujemy stalowe zbiorniki do hodowli ryb. Wymiary zbiorników do 18 m x 4,5 m.

Dla czołowych europejskich producentów wykonujemy części do maszyn rolniczych. Dostarczamy nasze wyroby m.in. do Norwegii,  Niemiec, Francji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Od 2009 roku posiadamy certyfikat systemu zarządzania jakością  ISO 9001: 2008. Mamy doświadczoną kadrę inżynierską.  Projektujemy w programie Solid Edge oraz AutoCad.

Firma Vigor Sp.z o.o. was founded in 1990.

We are producer of equipment and devices for pond fish farming and fish and food processing. We are also producers of agricultural machinery.

In cooperation with friendly farmers we have built an exceptional fish sorting machine, able to sort on two levels. We have carried out multiple trials and construction changes which have slight impact on condition of selected fish. This technique gets appreciation on the Norwegian market.

At the final stage of testing there is the aeration of our design.

In our authorial technology, we manufacture steel fish tanks for the Norwegian market

We make parts for agricultural machines for the leading European manufacturers . We provide our products, among others to Norway, Germany, France, Sweden and the United Kingdom. Since 2009, we have a quality management system certificate ISO 9001: 2008. We have experienced engineering staff. We design in Solid Edge and AutoCad

vigor1

 

Firma Vigor Sp. z o.o.

Przemysłowa 116A
76-200 Słupsk
tel.  + 48 59 84 14 901
fax  + 48  59 84 00 035

www.vigor.com.pl

 

 

 craemer

 

Paul Craemer GmbH

STOISKO A4

craemer1

Grupa Craemer oferuje wyjątkową różnorodność wysokiej jakości pojemników transportowych i skrzynek magazynowych oraz palet plastikowych między innymi dla branży rybnej. Produkty Craemer spełniają wszelkie wymagania techniczne i higieniczne od połowu poprzez przetwórstwo aż do handlu. Paleta plastikowa Euro H1 to oszczędne i trwałe rozwiązanie. Nowość w ofercie - skrzyniopalety CB1 i CB3- to nowoczesna i doskonale przemyślana konstrukcja. Dzięki temu klient otrzymuje niezwykle trwały i higieniczny nośnik ładunku.

 craemer2

Wszystkie Produkty Craemer ze swoimi higienicznymi właściwościami stanowią od ponad trzydziestu lat nieodłączny element europejskiej branży rybnej. Grupa Craemer będąca firmą rodzinną o międzynarodowym zasięgu zaliczana jest do ścisłej czołówki wśród producentów wysokiej jakości Palet plastikowych, pojemników i skrzynek transportowo-magazynowych oraz pojemników na odpady.

 

Paul Craemer GmbH

Brocker Straße 1
33442 Herzebrock-Clarholz, Niemcy
www.craemer.com

Przedstawicielstwo w Polsce:


Tel. +48 608 635 059

 

 ofeedo

 

UAB „Naujasis Nevėžis”

STOISKO A5

Założona w 1991 r. w rej. kowieńskim, we wsi Ilgakiemis UAB Naujasis Nevėžis – to największy litewski producent płatków śniadaniowych oraz różnorodnych przekąsek, lepiej kojarzona z marką „oho!”. Przeważającą część swojej produkcji przedsiębiorstwo eksportuje - do Rosji, na Łotwę, do Estonii, Danii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Chin, Japonii, Australii i innych krajów świata.

W 2009 r. utworzono „Jednostkę produktów teksturowanych, w której zaczęto produkować ekstrudowane mieszanki paszowe do żywienia zwierząt, ptactwa i ryb. W naszym przedsiębiorstwie pracują oraz dbają o jakość produktów wysoko wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy, którzy szybko reagują na potrzeby oraz oczekiwania współczesnych konsumentów. Produkowane w przedsiębiorstwie artykuły są lekkostrawne oraz wyróżniają się wysokim stopniem przyswajania. Więcej informacji o wytwarzanych przez nas produktach znajduje się tu: www.neveziopasarai.lt

Grupy produktów EXTRACARP, EXTRAFLOAT, EXTRATROUT oraz EXTRASTURGEON– to ekstrudowane mieszanki paszowe najwyższej jakości, przeznaczone do całorocznego żywienia karpi, sumów, pstrągów oraz jesiotrów. W celu zbadania właściwości omawianej paszy zlecono przeprowadzenie badań jakościowych w Polce, mianowicie w Krajowym Laboratorium Pasz Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Lublinie oraz w Zakładzie Hodowli Ryb Jesiotrowatych Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Otrzymane wyniki potwierdzają, że badane produkty charakteryzują się wysokim poziomem przyswajalności, doskonałą konwersją paszy, zaś jakość wyrobów jest identyczna analogicznym produktom na rynku.

EKSTRUDOWANE PASZE DLA RYB WYRÓŻNIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCYMI WŁAŚCIWOŚCIAMI:

 • EXTRACARP, EXTRASTURGEON oraz EXTRATROUTtonie w wodzie, a po osiągnięciu dna powoli pęcznieje i zachowuje kształt produktu przez długi czas;
 • EXTRAFLOAT – płynie i powoli pęcznieje w wodzie przez długi czas utrzymując kształt produktu;
 • Przyjemny zapach i smak, promuje apetyt ryb;
 • Produkty przetwarzane są w temperaturach powyżej 135 oC, stają się jałowe, ponieważ mikroorganizmy patogenne są neutralizowane;
 • Szacowana i na badaniach oparta konwersja paszy (FCR) – 1,2 -1,5 (otrzymuje się 1 kg nadwagi);
 • Wszystkie produkty zachowują swój kształt przez długi czas, a ich wchłanianie sięga 87-89%, dlatego ryby wydajniej spożywają paszę i mniej zanieczyszczają wodę w stawie - mniejszy problem z powodu rozpuszczonego tlenu w wodzie;
 • Konieczne jest zmniejszenie ilości paszy o 3-5-krotność ciężaru na jednostkę w porównaniu z ziarnem, zatem ekonomicznie taniej jest karmić ryby za pomocą paszy ekstrudowanej niż granulatu lub ziaren;
 • Pasze ekstrudowane są wymagane dla ryb w pierwszym i drugim roku w celu zapewnienia intensywnego wzrostu;
 • Gdy stosuje się paszę ekstrudowaną, ryby rosną znacznie intensywniej, dzięki czemu waga sprzedaży staje się szybsza;
 • Pasze ekstrudowane są mniej wymagające pod względem kosztów pracy i wymagają mniejszego obszaru składowania;
 • Pasze ekstrudowane można podawać do zasilania na twardym gruncie, jak również na tacach zanurzeniowych i stacjonarnych i pływających karmnikach;
 • Wszystkie produkty nie zawierają surowców GMO.

UAB „Naujasis Nevėžis”

Ul. Jiesios 2, Ilgakiemis, LT-53288 rejon kowieński, Litwa
tel. +370-37 39 45 61, fax +370-37-53 62 91
+370 698 71167

e-mail:
www.neveziopasarai.lt

 

 

 

Gospodarstwo Rybackie "Falko" - Fish Farm Production - Andrzej Falkowski

KDRH - Karmniki Dla Ryb Hodowlanych - Grzegorz Osiński

STOISKO B1

WYLĘGARNICTWO

 • aparaty do wylęgu ryb łososiowatych strumieniowe
 • falko słoje do inkubacji ikry ryb
 • zestawy wylęgarni cze
 • gotowe wylęgarnie

falko1

HODOWLA RYB

 • baseny do hodowli ryb
 • napowietrzanie, natlenianie wody
 • biofiltry suche i mokre
 • uzdatnianie wody hydroFLOW
 • sortownice do początkowego sortowania narybku
 • systemy RAS

 falko2

KARMNIKI DLA RYB HODOWLANYCH

 • karmniki stacjonarne
 • karmniki pływające

 falko3

KARMNIKI DLA RYB HODOWLANYCH (automatyczne) firmy KDRH

 • karmniki do granulatu od 0,3 do 3,0 mm
 • karmniki do pasz drobnych, np. Perla
 • karmniki do pokarmu płynnego, np.artemii

Jednymi z licznych zalet karmników automatycznych są :

 • niezawodność działania
 • prosta obsługa
 • łatwość utrzymania czystości
 • uniemożliwienie wniknięcia wody do wnętrza
 • wbudowany regulowany sterownik
 • automatyczny system dozowania pokarmu
 • podstawa mocująca w zestawie

 falko4

 falko5

 

GOSPODARSTWO RYBACKIE „FALKO”

FISH FARM PRODUCTION
Andrzej Falkowski
Boksze Osada 10A
16-515 Puńsk

e-mail:
www.falko-ryby.eu

Tel.: +48 605888455
       +48 605888409

KDRH - KARMNIKI DLA RYB HODOWLANYCH

Grzegorz Osiński

e-mail :
www.kdrh.pl

Tel.(PL): +48 508101043

Tel.(ENG):+48 795965956

 

   

 

enekor 

ENEKOR/FOGO

STOISKO B2

 

AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE ENEKOR – zajmujemy się dostarczaniem bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań w zakresie zasilania awaryjnego i bezprzerwowego. Dostarczamy i instalujemy zautomatyzowane agregaty prądotwórcze z silnikami diesla.

Nasze instalacje realizujemy w oparciu o najlepsze generatory prądotwórcze i systemy UPS.

Swoją ofertę kierujemy zarówno do przemysłu, hodowców, rolnictwa, właścicieli firm, jak i odbiorców indywidualnych.

Kluczową rolą przy zakupie każdego agregatu prądotwórczego jest dobranie jego w oparciu o zasilane urządzenia, dlatego doradzamy w wyborze optymalnego rozwiązania.

Zamówienia realizujemy od doboru agregatu, przez projekt, uzgodnienia, sprzedaż, montaż, rozruch i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Nasze agregaty są niezawodnym pewnym źródłem zasilania na wiele lat.

Proponowane rozwiązania:

Silniki diesla: SCANIA, VOLVO PENTA, PERKINS, IVECO, MITSUBISHI JCB i DOOSAN

Silniki benzynowe: HONDA, BRIGGS & STRATTON

Prądnice: STAMFORD, SINCRO, MECC ALTE, LINZ ELECTRIC, MARELLI

Automatyki: ENEKOR, SOCOMEC, LOVATO

Najpopularniejsze rozwiązania mocy znamionowej: 15kVA – 800kVA20

W zakres naszej działalności wchodzi również:

 • Wykonywanie inwentaryzacji instalacji elektrycznej dla celów projektowych.
 • Projektowanie instalacji elektroenergetycznych.
 • Przygotowywanie STWOiR (Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót)
 • Pomoc w przygotowywaniu SIWZ (Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia)
 • Uzgodnienia z zakładami energetycznymi.
 • Wykonywanie kosztorysów.
 • Opracowanie przedmiarów robót.
 • Wykonywanie pomiarów elektrycznych.
 • Serwis i naprawa agregatów prądotwórczych innych producentów.
 • Wykonywania instalacji zasilania gwarantowanego i awaryjnego.

 

ENEKOR/FOGO

83-330 ŻUKOWO
ul. Dworcowa 21A

tel. +48 733 500 330
kom: +48 780 044 456

e-mail:
www.enekor.pl

   

 

vaxxinova 

VAXXINOVA

STOISKO B3

 

Vaxxinova Norway została założona w 2010 roku i jest obecna w Polsce od początku 2017 roku, ściśle współpracując z FeedStar, aby jak najlepiej wspierać naszych polskich klientów. Jesteśmy firmą farmaceutyczną koncentrującą się na szczepionkach dla ryb i diagnostyce ryb. Naszym głównym celem jest pomoc hodowcom ryb w definiowaniu problemów związanych z chorobami oraz dostarczanie autogennych szczepionek, które działają zgodnie z określonymi założeniami. Autoszczepionki to szczepionki zawierające szczepy bakterii z poszczególnych miejsc akwakultury lub z ryb chorych na ograniczonym obszarze geograficznym.

 Dzięki naszemu doświadczeniu możemy pomóc w organizacji najlepszych możliwych schematów szczepień, identyfikując przyczynę problemów, wybierając odpowiednią szczepionkę we właściwym czasie, a także pomagając we właściwym przygotowaniu szczepień za pomocą szczepień ręcznych lub maszynowych, zarówno dla immersyjnych jak i  iniekcyjnych. W przypadku problemów chorobowych wywoływanych przez bakterie, takie jak Yersinia ruckeri (yersiniosis) lub Aeromonas salmonicida (furunculosis), szczepionka jest stałym rozwiązaniem, która działa prawidłowo.

 Oferujemy produkty wysokiej jakości i stale pracujemy nad rozwojem nowych i ulepszonych produktów i rozwiązań.

 Jeśli masz problem z chorobą na farmie, skontaktuj się z nami, a my chętnie odwiedzimy Twoją farmę, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie i wsparcie na miejscu dostosowane do Twojego gospodarstwa i produkcji.

Szymon Gasiński +48 502 919 202

FeedStar Sp. z o.o.

ul. Królewska 6
08-825 Grodzisk Mazowiecki

Biuro +48 22 82 82 999

www.feedstar.pl

   

 

oxyguard 

OxyGuard International A/S

STOISKO B4

 

OxyGuard International A/S
Farum Gydevej 64
DK-3520, Farum
Denmark

Ogólna gospodarka wodna - Baseny na lądzie - Klatki morskie -  Transport

Pomiary – urządzenia stacjonarne i przenośne

 • Tlen
 • Temperatura
 • Zasolenie
 • pH – Redox
 • CO2

Systemy monitoringu i sterowania:

 • PACYFIC,
 • COMMANDER,
 • Convoy

jj           J+J AUTOMATYCY Janusz Mazan

           80-388 Gdańsk ul. Wegi 25B2 NIP: 584-165-64-40

           Tel.+48 602119779, +48 608679014

           www.oxyguard.pl     

 

   

 

messer 120ur 

Messer Polska Sp. z o.o.

STOISKO C1

Firma Messer Polska Sp. z o.o., należąca do światowego koncernu Messer Group GmbH, działa na rynku polskim od 1992 roku. Przedmiotem działalności spółki jest produkcja i dystrybucja gazów technicznych, specjalnych, spożywczych i medycznych. Nasza firma posiada cztery główne ośrodki badawcze, we Francji, Niemczech, Austrii i Szwajcarii, nieustannie pracujące nad ulepszaniem istniejących i tworzeniem nowych technologii, a w Polsce dysponuje siecią ponad 90 składów gazów technicznych. Oprócz sprzedaży gazów Messer Polska oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie systemów magazynowania i rozprowadzania gazów. Klienci firmy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne i technologiczne w zakresie zastosowania gazów. Do grona klientów firmy należą największe polskie i międzynarodowe podmioty gospodarcze reprezentujące m.in. przemysł hutniczy, samochodowy, chemiczny, ochronę środowiska, zakłady branży wyrobów i konstrukcji stalowych, przemysł spożywczy, medycynę, laboratoria i instytuty naukowo-badawcze. W dziedzinie ochrony środowiska Messer Polska dostarcza gazy techniczne do następujących aplikacji:

Wody powierzchniowe

 • natlenianie wód
 • intensywna hodowla ryb

Oczyszczanie ścieków przemysłowych i komunalnych

 • neutralizacja przy użyciu CO2
 • ozonowanie i dotlenianie ścieków

Uzdatnianie wody

 • obniżanie stężenia metali ciężkich
 • ozonowanie wody powierzchniowej

Messer Polska Sp. z o. o.             

ul. Maciejkowicka 30
41-503 Chorzów
tel. +48 32 77 26 000
fax. +48 32 77 26 115

e-mail:
http://www.messer.pl

   

 

ekofin 

EKOFINN-POL Sp. z o.o.

STOISKO C2

EKOFINN-POL to pomorska firma z ponad 25–letnią tradycją, specjalizująca się w produkcji, instalacji i serwisie urządzeń służących ochronie środowiska, działająca na rynku krajowym i zagranicznym. Działalność firmy koncentruje się na kierunkach organizacyjnie realizowanych przez trzy działy: Ochrona Wód i Powietrza, Gospodarka Osadowa oraz Dmuchawy.
Dmuchawy do napowietrzania stawów hodowlanych.

Od blisko 15 lat EKOFINN-POL jest wyłącznym dystrybutorem oraz wyłącznym autoryzowanym serwisem firmy ROBUSCHI®, jednego ze światowych liderów w produkcji dmuchaw. ROBUSCHI® to marka bardzo dobrze znana polskim hodowcom. Pierwsze instalacje z dmuchawami ROBUSCHI® to początek lat 90 ubiegłego wieku. Od tego czasu liczba zainstalowanych dmuchaw stale rośnie (aktualnie ponad 130 realizacji), co potwierdza dobrą opinię hodowców o wysokiej jakości oraz niezawodności maszyn.

Prasy do odwadniania osadów pofiltracyjnych ze stawów hodowlanych

Gospodarka osadowa, a zwłaszcza problematyka zagęszczania i odwadniania różnego rodzaju osadów jest od kilkunastu lat specjalnością firmy. Prasy MONOBELT® doskonale sprawdzają się przy odwadnianiu osadów powstających podczas filtracji wody pochodzącej ze stawów hodowlanych i zapewniają kilkudziesięciokrotną redukcję ich objętości.

W latach 1993-2015 firma dostarczyła i uruchomiła ponad 800 stacji odwadniania osadów systemu MONOBELT® (prasy taśmowe).

Serwis – bezpieczeństwo

Ze względu na rosnącą skalę produkcji, a tym samym ilość posiadanych urządzeń, rośnie zainteresowanie hodowców bliskim i profesjonalnym serwisem, co w sposób bezpośredni przekłada się na ciągłość i bezpieczeństwo produkcji.

EKOFINN-POL gwarantuje najwyższy poziom serwisu i obsługi dostarczonych urządzeń. Możliwe jest to dzięki pracy 10-ciu ekip serwisowych operujących z centrali w Gdańsku. Organizacja taka pozwala na skrócenie czasu reakcji do 24 godzin. Dzięki doskonale zaopatrzonemu magazynowi w Gdańsku, możliwa jest dostawa nowego urządzenia nawet w ciągu jednej doby.

EKOFINN-POL sp. z o.o.
Banino k/Gdańska
ul. Leśna 12, 80-297,
tel. 58 684 87 03
fax 58 684 99 98
email:
http://www.ekofinn.pl

 


 

   
 

 

sdk 

"SDK" Sp. z o.o.

STOISKO C3

Nasza firma istnieje od 1992 roku. Produkujemy sprzęt i urządzenia pod potrzeby hodowli rybactwa stawowego, transportu i przetwórstwa ryb.

Korzystając z opracowań naukowych oraz doświadczeń najlepszych hodowców wytwarzamy sprzęt najwyższej jakości.

Dzięki stosowaniu nowych materiałów i technologii nasze wyroby cieszą się uznaniem hodowców i są sprzedawane do farm hodowli ryb w całej Europie.

 

"SDK" Sp. z o.o.

ul. Składowa 5
14-100 Ostróda, Polska
NIP 741-10-02-174

tel. +48 (89) 646 05 95
fax +48 (89) 646 05 97
kom. +48 601 663 731

 

 

   

 

aquanetta 

Aquanetta Sp. z o.o.

STOISKO C4

Aquanetta sp z o.o. istnieje od 2014 roku i jest krakowską firmą produkującą dyfuzory do napowietrzania i natleniania akwariów, oczek wodnych i zbiorników hodowlanych.

Większość produktów oferowanych przez spółkę została opracowana na bazie opatentowanych przez spółkę wynalazków.

Dotyczy to zwłaszcza urządzeń do napowietrzania, które oparte są o technikę rozpraszania wprowadzanego do cieczy gazu przy użyciu monobloku węgla drzewnego. Patent ten udzielono na kraje Unii Europejskiej, USA i Japonii.

Istotą wynalazku jest budowa użytego węgla drzewnego. Zwykłe dyfuzory, należące do stanu techniki, oparte są zazwyczaj o materiał będący konglomeratem ziaren. Dotyczy to na przykład głowic rozpraszających z piaskowca lub spieków ceramicznych.

Dyfuzory według wynalazku Aquanetty posiadają zachowaną strukturę równoległych, mikrorurkowatych, pionowo zorientowanych porów. Dzięki temu gaz (tlen, powietrze, dwutlenek węgla) jest rozbijany na mikrobąbelki niezwykle skutecznie.

Na zdjęciach poniżej pokazano modele obrazujące różnicę pomiędzy zwykłym materiałem będącym konglomeratem ziaren, a materiałem węglowym o zorientowanych porach.

rys1

rys2

 

 

 

   

 

xylem1 

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

STOISKO C5

Firma Xylem jest międzynarodowym koncernem zajmującym się technologią wody. Naszym celem jest opracowywanie zaawansowanych rozwiązań, które usprawnią sposób wykorzystania wody, jej oszczędzanie oraz ponowne wykorzystanie. Oferujemy produkty i usługi w zakresie transportowania, uzdatniania, analizowania, monitorowania oraz zwracania wody do środowiska, dla zastosowań komunalnych, przemysłowych, a także w usługach budownictwa komercyjnego i mieszkalnego. Xylem posiada także w swoim portfolio inteligentne systemy pomiarowe, technologie sieciowe oraz zaawansowane rozwiązania analityczne dla urządzeń wodnych, elektrycznych i gazowych.  Działamy w ponad 150 krajach oferując naszym użytkownikom kompleksowe i ekologiczne rozwiązania.

Obecnie hodowla ryb jest najszybciej rozwijającym się w skali globalnej sektorem przemysłu spożywczego. Jednak wraz ze wzrostem zarybienia stawów, rośnie również liczba patogenów, co zwiększa ryzyko epidemii. Uzdatnianie i dezynfekcja wody odgrywają decydującą rolę w zapobieganiu wybuchu epidemii i strat w hodowli.

Systemy ozonowania oraz UV marki WEDECO stosowane są w hodowli ryb od roku 1976. W zależności od parametrów systemu hodowlanego (np. rodzaju i jakości wody, systemu przepływowego lub recyrkulacyjnego, hodowanego gatunku i etapu jego rozwoju oraz zwalczanych patogenów) oferujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta w celu zapewnienia optymalnych warunków dla ryb.

Szeroka wiedza, obszerne zaplecze inżynieryjne oraz duży wachlarz produktów, w połączeniu z doskonałym zrozumieniem potrzeb klientów pozwalają nam dostarczać systemy wysoce efektywne i ekonomiczne.

xylem1

Dezynfekcja bez użycia środków chemicznych

Przy dezynfekcji promieniami ultrafioletowymi (UV) reakcja fotochemiczna inaktywuje patogenne mikroorganizmy, które nie mogą się już rozmnażać i giną. Jest to bardzo efektywny sposób dezynfekcji niezmieniający naturalnych właściwości wody ponieważ nie wymaga użycia środków chemicznych oraz nie pozostawia szkodliwych produktów ubocznych.

Zalety

 • Wysoka skuteczność w walce z patogenami
 • Możliwość ograniczenia szczepień
 • Szybszy wzrost, mniejsza śmiertelność
 • Łatwa obsługa
 • Brak ryzyka przedawkowania

Technologia WEDECO UV

Seria WEDECO A

» Kompaktowy system UV o wysokiej wydajności do zastosowań w małych instalacjach wody pitnej

» Certyfikaty DVGW / ÖNORM

Seria WEDECO BX

» Kompaktowy system UV o najwyższej elastyczności

» Dezynfekcja wody pitnej o przepływie do 2200 m³/h

WEDECO Spektron

» Wydajny system dezynfekcji UV wody pitnej o przepływie do 1480 m³/h

» Certyfikaty DVGW oraz ÖNORM

Seria WEDECO TE / TA Zanurzeniowe moduły UV stosowane są do zapobiegania wzrostowi bakterii w zbiornikach na wodę, dezynfekcji fazy gazowej w zbiornikach oraz dezynfekcji powierzchni wody

Systemy WEDECO TAK Seria TAK 55 i TAK smart zostały zaprojektowane specjalnie do dezynfekcji ścieków o praktycznie nieograniczonym przepływie

DURON Nowy system dezynfekcji w kanałach otwartych zapewnia bezpieczne oczyszczanie i utylizację ścieków najwyższej jakości przy minimalnym zużyciu energii.

 xylem2xylem3xylem4

 

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

ul. Karczunkowska 46
02-871 Warszawa

Tel.(+48) 22 735 81 00

www.xylem.pl

 

   
 

 

koltech 

KOL-tech Tomasz Kolankowski

STOISKO C6

Firma KOL-tech wraz z partnerem Aquahouse A/S oferuje kompleksowe usługi dla hodowli ryb w zakresie:

 • Projektowanie nowych hodowli w obiegu otwartym oraz zamkniętym wody;
 • Ocenę optymalnego poziomu recyrkulacji pod względem finansowym;
 • Optymalizację energetyczną;
 • Dobór filtracji mechanicznej i biologicznej, sterylizacji UV, systemów kontrolno-pomiarowych, dozowania tlenu, automatyki, karmienia i wiele innych;
 • Dostawa sprzętu i komponentów;
 • Montaż instalacji.

 Naszym głównym celem jest dostarczenie technologii oraz sprzedaż rozwiązań dla recyrkulowanych hodowli ryb. Opieramy się na ponad 25-cio letnim doświadczeniu. Współpracuje z nami wielu hodowców w całej Europie.

            KOL-tech prowadzi także sprzedaż:

 • Systemów pomiarowych firmy OxyGuard (tlenomierze, pH-metry, pomiary CO2 itp.);
 • Mikrosit;
 • Filtrów paskowych;
 • Karmników automatycznych;
 • Lamp UV;
 • Liczników ryb;
 • Pomp do żywej ryby;
 • Sortownic.

KOL-tech Tomasz Kolankowski

ul. Wenus 18
80-299 Gdańsk

tel.: +48 607 248 184
tel.: + 48 668 260 158

www.recyrkulat.pl; www.tlenomierz.pl

e-mail: ;


 

   

 

Stowarzyszenie Producentów
Ryb Łososiowatych
84-300 Lębork
ul. Wolności 30/105
NIP: 841-16-62-468
REGON: 220499845
Nr KRS 0000289861
Konto: 73 1240 3800 1111 0010 1569 5386
(PeKaO S.A. o/Lębork)

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem