Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

Image

KONFERENCJA HYBRYDOWA

XLVI
Szkolenie - Konferencja
Producentów Ryb Łososiowatych

AJ Group Sp. z o.o.

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

Stoisko A4

Instytut posiada status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) oraz wiodącą pozycję wśród jednostek naukowych w Polsce, doceniany zarówno na arenie krajowej jak i europejskiej w obszarze nauk rolniczych, leśnych, weterynaryjnych i w szeroko definiowanych naukach o życiu. Instytut jest członkiem międzynarodowej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w obszarze Żywności – EIT Food, skupiającej uniwersytety i ośrodki badawcze z czołowych pozycji rankingów naukowych oraz przemysł.

Interdyscyplinarny zespół pracowników Instytutu prowadzi badania podstawowe i stosowane w zakresie nauk weterynaryjnych i nauk o zwierzętach, nauk o żywności i żywieniu w problematyce badania wzajemnych interakcji pomiędzy składnikami żywności a organizmem człowieka oraz nauk biomedycznych.

Bliższe poznanie biologii rozrodu ryb to obszar badań, którymi zajmuje się Zakład Biologii Gamet i Zarodka, w tym Zespół Andrologii Molekularnej. Ich przedmiotem są badania wpływu czynników genetycznych i środowiskowych na wyznaczniki jakościowe i parametry biochemiczne oraz wartość biologiczną nasienia ryb doskonałokostnych (pstrąg tęczowy, karp, sandacz, głowacica) i chrzęstnokostnych (jesiotr syberyjski, sterlet). Istotnym kierunkiem prowadzonych badań jest doskonalenie biotechniki przechowywania i kriokonserwacji nasienia ważnych gospodarczo oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Prowadzone badania zmierzają do poprawy skuteczności kriokonserwacji nasienia ryb oraz jej zastosowanie praktyczne w hodowli. W Zakładzie opracowywane są także prace nad doskonaleniem technik krótkookresowaego przechowywania nasienia ryb oraz poprawy efektów zapłodnienia ikry poprzez stosowanie zdefiniowanych roztworów do zapładniania ikry.

Jednym ze strategicznych celów Instytutu jest przełożenie wyników badań na rozwiązania i innowacje istotne z punktu widzenia partnerów przemysłowych, przy jednoczesnym zachowaniu spójności priorytetów badawczych z socjoekonomicznymi potrzebami kraju i regionu. W ramach platformy wymiany wiedzy i doświadczeń Instytut dostarcza indywidualne rozwiązania z zakresu medycyny, weterynarii, hodowli zwierząt i ryb oraz technologii żywności, oferując najwyższej jakości ekspertyzy, szkolenia i analizy wraz z dostępem do specjalistów i nowoczesnej aparatury badawczej, (http://pan.olsztyn.pl/biznes/).

Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w 2017 roku powołał spółkę celową INOBIOTEK sp. z o. o.

Główne kierunki rozwoju spółki:

  • Transfer wiedzy, technologii oraz komercjalizacji wyników badań instytucji naukowych i naukowców.
  • Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, powoływanie firm typu spin off/spin out, publikacje najnowszych doniesień naukowych oraz organizacja współpracy badawczej i wydarzeń naukowych.
  • Innowacje i zarządzanie wiedzą w zakresie określania, nabywania, ochrony i wykorzystania wartości niematerialnych i prawnych.

Oferta dla rybactwa (we współpracy z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN):

  • Płyny do przechowywania nasienia ryb (gatunki: łososiowate, karpiowate, jesiotrowate, szczupak);
  • Płyny do efektywnego zapładniania gamet;
  • Butelki do przechowywania i transportu nasienia;
  • Innowacyjne metody pozyskiwania oocytów ryb z zastosowaniem sprężonego gazu;
  • Usługi doradcze i szkoleniowe;

Kontakt

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności
Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie
10-748 Olsztyn
ul.J. Tuwima 10,
www: www.pan.olsztyn.pl

Zobacz kolejnych wystawców

Organizator

logo sprl small

Stowarzyszenie Producentów
Ryb Łososiowatych
84-300 Lębork, Aleja Wolności 30/105
Tel. Biuro: [+48] 59 862 2727
Adres email: biuro@sprl.pl

W Serwisie wykorzystujemy pliki typu cookies, które podczas przeglądania Serwisu są zapisywane przez system teleinformatyczny w systemie Użytkownika. Pozwalają one na późniejszą identyfikację Użytkownika w przypadku ponownego połączenia z Serwisem z urządzenia, na którym zostały zapisane.

Pliki cookies zbierają dane dotyczące korzystania z Serwisu przez Użytkownika, a ich głównym celem jest ułatwienie Użytkownikowi korzystania z Serwisu, dostosowywanie Serwisu do potrzeb i oczekiwań (personalizacja podstron Serwisu), oraz badanie ruchu Użytkowników w ramach Serwisu

Szukaj